معرفی کتاب ژاک قضا و قدری و اربابش

اثر دنی دیدرو از انتشارات فرهنگ نشر نو - مترجم: مینو مشیری-بهترین رمان ها

ژاک فاتولیست یک تحقیق تحریک آمیز از مشکلات موجود، سرنوشت و اراده آزاد است. در مقدمه ای بر این ترجمه درخشان، دیوید كووارد مبانی فلسفی شگفتی دایرو را با سرنوشت توضیح می دهد و از تکنیک های تجربی و تاثیرگذار ادبی كه ژاک فاتولیست را كلاسیك روشنگری می داند، بررسی می كند.


خرید کتاب ژاک قضا و قدری و اربابش
جستجوی کتاب ژاک قضا و قدری و اربابش در گودریدز

معرفی کتاب ژاک قضا و قدری و اربابش از نگاه کاربران
شاهکار و بینهایت عالی دیدرو استاد سر کار گذاشتن خواننده‌ست.

مشاهده لینک اصلی
یک رمان بدیع، فوق العاده خوشخوان و تا حدی عجیب.
گفتگوی دو شخصیت پیرامون زندگی در حین یک سفر از گذشته فضاسازی داستان های زیادی رو تشکیل داده و داستان دنی دیدرو هم در چنین چارچوبی روایت میشه؛
مقصد سفر در مسیر داستان اهمیت چندانی نداره و سفر اصلی ، در سفر به گذشته ژاک، ارباب و بقیه اتفاق می افته
رانه داستان بیشتر مرور خاطرات ژاک و بقیه در قالب داستانک های جذابه تا پیشامدهای حین سفر . شاکله داستان رو داستانک هایی تشکیل میدهند که عموما بعد از ایجاد وقفه ای با حضور نویسنده در میانه داستان روایت ادامه پیدا می کنه.(از این بابت @شبی از زمستان، اگر مسافری@ کالوینو به این کتاب شباهت داره.)

به نظر می رسه ساختارشکنی نویسنده در روایت در هماهنگی کامل با محتوای داستان و سنت گریزیش هستش؛ با یک زوج نوکر و ارباب مواجهیم که ارباب خودش رو محتاج به ژاک میبینه. از پس فراز و نشیب های متعدد زندگی و هوش بالا، ژآک به درک عمیقی از انسان رسیده که میتونه واکنش های آدم هارو حدس بزنه و مهم تر از همه داستان عاشق شدنش رو (که آخرش هم میفهمیم چندان خاص نبوده) انقدر طولش میده که بدون کسالت، هم اربابش و هم خواننده رفته رفته نسبت به موضوع حساس تر میشن و تا پایان داستان همچنان همه منتظر شنیدنش میمونند . در مقابل این نوکر پرحرف با اربابی عمدتا ساکت مواجهیم که کم حرفیش از کم عمق بودن زندگی و بلاهت شخصیتشه
Stories only happen to those who are able to tell them.

جسارت و شهامت و درایت ژاک در کنار اعتقاد ظاهریش به قضا وقدر از پارادوکس های طنزآلود این شخصیته.مشاهده لینک اصلی
من خیلی ناراحت شدم که این را به زبان فرانسه بخوانم، چون سوفوکل هنوز به من احتیاج دارد و به خوبی زندگی من است. علاوه بر این، ترجمه ی من خواندن با شکوه و شگفت انگیز است. چگونه می توانم یک رمان از سال 1780 که با این بکتیتان شروع می شود را دوست داشته باشم؟ چگونه آنها ملاقات کردند؟ با شانس، مثل هر کس دیگری. اسم ها چه بود؟ این برای شما چیست؟ از کجا آمده بودند؟ از نزدیکترین محل آنها کجا بودند؟ آیا کسی واقعا می داند که کجا می رود؟ من نمی خواهم خودم را جینک کنم، اما فکر می کنم این تنها چیزی است که من می توانم کتاب اخیر خودم را با هم شکوفا کنم.

مشاهده لینک اصلی
به محض این که من این کتاب را خوانده ام، می دانستم که من در دنیای کاملا متفاوت با سایر رمان های قرن هجدهم، اخیرا خوانده ام: چرا آنها ملاقات کردند؟ با شانس، مثل هر کس دیگری. نام آنها چیست؟ از کجا می آیند؟ از نزدیکترین مکان.در کجا بودند؟ آیا کسی واقعا می داند کجا می رود؟ @ پس از 900+ صفحه از پروس پیچیده از Fanny Burney، این مانند شیرجه رفتن به لوئر بود. اما این درست نیست که بگوییم آن را تنها در بازی با شوخطلبانه آن بازی می کنیم: بازنگری گالیم از تریسترام شندی، با گره به نایت لامانچا و دوز Pantagruel و یک تکه Candide. من خیلی از آن لذت می برم، حتی اگر یک داستان سگ شلاق است، و مانند سگ های شلاق زدن آن را طراحی کرده است که به exasperate و همچنین سرگرم کننده است. با این حال، بر خلاف Sterne، دیدرو داستان خود را به مدت طولانی غیرقابل قبول طول می کشد. در بستن این کتاب، چشمانم را بسته بودم و لذت بردن از صرف یک شب در شرکت Diderots را تصور کردم، که من آن را به عنوان یک شب بخیر آب آشامیدنی و عجیب و غریب تصور کردم. این واقعیت که روسو نگرش شدیدی نسبت به دیدرت داشت، به نظر من، دلیل اصلی برای دوست داشتن او است.

مشاهده لینک اصلی
Diderot، یادداشت های پایان من به من می گویند، به شدت تحت تاثیر لورنس Sterne در تنظیم برای نوشتن @ Jacques The Fatalist @. در حال حاضر یک داستان به نامCeci nâ € ™ est pas u Conte @ نوشته شده است، عدم علاقه او به اعتقادات نوشتاری روشن است و نوازندگان صدای شخصیت دیگری هستند که دائما شخصیت های صفحه را قطع می کنند (که همواره دائما یکدیگر را قطع می کنند ) به ما بگویید که هیچ کدام از اینها درست نیست و می تواند همه چیز را در هر زمان تغییر دهد، بنابراین نمی توان به هر نتیجه ای متصل شد. در نهایت، با یک لمس پسامدرن که Italo Calvino را پیش بینی می کند یا هرکدام، او سه پایان ممکن برای داستان ارائه می دهد. Jacques love life.Jacques و استاد او (شخص برتر اجتماعی که او به سختی وابسته است) به هیچ وجه به صورت تصادفی مشخص نشده است و داستانهای یکدیگر را در طول مسیر به اشتراک می گذارند، و همچنین شنیدن آن ها از یک صاحبخانه بانوی غم انگیز. این فرانسوی ها نه انگلستان و نه قرن هجدهم و نه قرن نوزدهم، داستان ها به روحانی و ضد روحانیت تمایل دارند؛ در حقیقت، این کتاب در تمام طول زندگی اش در Diderots منتشر نشده و حتی انتظار می رود تا زمانی که انقلاب کاملا کافی نبود - 25 سال بعد، سانسورهای پاریس پلیس همچنان تهدید می کردند.

مشاهده لینک اصلی
این کتاب واقعا چیزی دارد سبک آن در حال حاضر به عنوان نوآورانه در حال حاضر در زمان درiderots بود، و ایده ها که بیان، و سپس زمین شکستن، هنوز هم ارزش برخی از افکار. برای کار این سن، آن را شگفت آور آسان برای خواندن، و مشکلات از جاهای دیگر انتظار می رود. داستان به طور دائم توسط داستان ها، گفت و گو ها و راوی قطع شده است، ناگهان شروع به صحبت با خواننده در مورد اعتماد به نفس از گزارش های قبلی، بنابراین گاهی اوقات سخت است که خود را در این جنگل داستان ها تغییر دهید. اما به نوعی آن را دقیقا لذت بردن از پیدا کردن راه، پیروی از ایده ها، افکار و داستان های رادیویی درباره فتطلبی، پیش داوری، آزادی آزاد، عشق، تصادف، خطر، بی معنی بودن است که باعث می شود این کتاب یک گنج واقعی و سرگرم کننده برای خواندن است. اگر بالاتر از همه شما یک نمونه از فلسفه دیدرو و ایده های روشنگری فرانسوی را به طور کلی دریافت کنید، پس چرا نه؟

مشاهده لینک اصلی
ژاک، اکنون اجازه می دهد داستان خود را با دوستان خود ادامه دهید

مشاهده لینک اصلی
دسته بندی های مرتبط با - کتاب ژاک قضا و قدری و اربابش


#ادبیات اقتباسی - #ادبیات فرانسه - #ادبیات داستانی - #داستان فلسفی - #ادبیات کلاسیک - #دهه 1790 میلادی - #برترین کتاب های تاریخ انجمن کتاب نروژ -
#انتشارات فرهنگ نشر نو - #دنی دیدرو - #مینو مشیری
کتاب های مرتبط با - کتاب ژاک قضا و قدری و اربابش


 کتاب کتابخانه عجیب
 کتاب ترس مرد فرزانه
 کتاب جان شیفته
 کتاب نفرتی که تو می کاری
 کتاب در جست و جوی زمان از دست رفته
 کتاب من جوکم: یک داستان نوجوانانه