کتاب شیاد

اثر جان گریشام از انتشارات افق - مترجم: مریم حاجی علی رضا-بهترین رمان ها

در رمان شیاد (۲۰۱۲)، وکیلی سیاه‌پوست به پولشویی متهم و ده سال روانه‌ی زندان شده است، اما ماده‌ی ۳۵ قانون جزایی را خوب می‌شناسد: هر زندانی اگر یک قاتل خطرناک را لو بدهد بخشیده خواهد شد!
نویسنده در این رمان به معضلات حقوقی و کاستی‌های قانونی کشور آمریکا می‌پردازد.


خرید کتاب شیاد
جستجوی کتاب شیاد در گودریدز

معرفی کتاب شیاد از نگاه کاربران
جنایت دیگر با پیچ و تاب. از زمانی که ایو یکی از کتاب هایش را خواند و مدت زیادی از آن لذت برد.

مشاهده لینک اصلی
گریشام Vintage! هیجان، فریبنده، سرگرم کننده، جدی، فریب، انتقام - همه چیز مورد استفاده قرار گرفته است هنگامی که Grisham در اوج خود بود (Firm، Time To Kill، Brief، Time to Kill، Bright، Felled Jury ....). نیمی از کتاب با شخصیت مرکزی، مال بن نستر، در تلاش است تا از آزادی خود از زندان، با اطلاع رسانی به هویت قاتل قاضی، خریداری کند. نیمه دوم کتاب، تقریبا به طور کامل از آن بیرون می آید، و روابط Bannisters را با یک سابق، که تا آن زمان حتی در کتاب ذکر نشده است، روایت می کند. هر دو این طرح ها به ظاهر به هم پیوسته اند تا به پایان برسند و به هم پیوسته برای پایان دادن به یکپارچه به رمان. برجسته تر هیجان انگیزان Grishams مورد استفاده قرار گرفته بود شخصیت مرکزی تقریبا فوق العاده انسان در طبیعت است. در تمام رمانهایی که من در بالا ذکر کردم، شخصیت های مرکزی در نهایت به عنوان برنده (به معنای نسبی) تبدیل می شوند، و داستان ها به یادداشت بالا / خوشحالی پایان می دهند. داستان گریشام ها در اواسط دوران حرفه او خیلی جدی شد و روی واقعیت به نظر می رسید، که به خودی خود آنها را بد نمی کند هرچند سرگرم کننده نبود. اما به نظر می رسد روند تدریجی خوانندگان در حال بازگشت به هنر پیشین است که Grisham ساخته شده است آنچه که او (به عنوان مثال دادخواستها، که در حالی که جدی و واقعی، همچنین سرگرم کننده است - در حس هیجان انگیز داستان). این رمان دقیقا همان چیزی است که درمورد جدی مسائل مانند خرابی پول های مالیاتی در سیستم زندان، زندان ها به دلیل هدف اصلی اصلاح محکومیت، فساد و غیره، به طور کلی از شکستن محکومیت ها جلوگیری می کند. جریان کلی و جریان داستان این است که یک داستان سرگرم کننده، باورنکردنی و تقریبا غیر واقعی و اغراق آمیز باشد. تنها دلیل آن که من 5 ستاره کامل را به آن نمی دهم، این است که در زمینه یک هنرمند حرفه ای مثل گریشام قضاوت شده، رمان 50 صفحه طولانی است و کمی دشوار بود که جزئیات قابل اجتناب بود. اما به طور کلی فوق العاده و بسیار توصیه می شود. از دست نده!

مشاهده لینک اصلی
در این لحظه، John Grisham برای رفتن به کنترل کروز آسان است، یک ساله هیجان انگیز قانونی جدید را از بین می برد. هرچیزی که توسط گریشام مطرح می شود در این لحظه به عنوان بهترین فروشنده تضمین شده است، اما خوشحال است که می بیند که Grisham هنوز هم خود و خوانندگان خود را به مناسبت با کتاب هایی که از قالب های هیجان انگیز قانونی قانونی شکایت می کنند، به چالش می کشد. نیمه اول Grishams آخرین ارائه The Racketeer مانند Grisham احساس می کند خود را به قلمرو های مختلف نسبت به استاندارد خود را مدل شرکت داستان سرایی. مالکوم بانیستر، جنایتکار سفید، یک حکم ده ساله را برای جرمی که به طور آگاهانه مرتکب شده است، محکوم می کند. یکی از وکلای کوچک شهر، Bannister به طور ناخواسته بخشی از یک طرح برای تمیز کردن پول و پرداخت هزینه زمانی که مقامات فدرال تصمیم به بستن این عملیات. Bannister از حقوق قانونی خود جدا شده است و بنیادز هر دو آزادی و خانواده اش را از دست می دهد (همسرش در حالی که در داخل از او طلاق می دهد). اما در حالی که در حداقل زندان امنیتی، بانیستر (که در آنجا به عنوان کتابدار خدمت می کند) از قتل یک قاضی فدرال می شنود و متوجه می شود که اطلاعاتی دارد که می تواند به حل این جرم کمک کند و او را آزاد کند. آیا او آیا نیمی از داستان یک بازی جذاب از گربه و موش است، زیرا Bannister به آرامی با دولت مقابله می کند تا از زندان آزاد شود و برنامه حفاظت از شهادت را برای شروع زندگی جدید به کار گیرد. این قانون 35 را تصویب می کند که اجازه می دهد یک زندانی به خاطر آزادی اش معامله کند، او می تواند به حل یک جرم از داخل دیوارهای زندان کمک کند. یک بار Bannister خود را از زندان خارج می کند و به جامعه باز می گردد که این کتاب به نوبه خود ناگهان به منطقه تریلر قانونی Grisham تبدیل می شود. این داستان بیشتر به داستان Bannisters تبدیل شده است و از نیمه نهایی کتاب نشان می دهد او یک قدم جلوتر از کسانی است که می خواهند او را از چگونگی خروج از زندان و FBI خلاص کند. شرم آور است که نیمه دوم کتاب اجازه وعده نیمه اول را می دهد. بله، کمی از گریشام ها اعتقادات شخصی خود را دارد که در کل کتاب به عنوان دو تا چهار در نظر گرفته شده اند (شمارش تعداد دفعاتی که آن را ذکر کرده اید نشان می دهد که چگونه ما بیشتر برای مجازات های تروریستی بیشتر از آموزش دادن فرزندانمان صرف می کنیم) ، اما در این نقطه ایده صادقانه شگفت زده خواهد شد اگر Grisham شامل آن را در یکی از رمان های او. این واقعا مانع از لذت بردن از داستان است، اما به نظر می رسد، گاهی اوقات، مانند کار بسیار سخت برای کاراکتر خود را برای او نقاط. Grisham نویسنده ای جامع است که محتوای آن را به خاطر نخواهد داشت. من فقط امیدوارم دفعه بعد که او خود را هل می دهد، او را برای کل کتاب و نه فقط یک نیم کتاب می کند.

مشاهده لینک اصلی
به نفع افشای کامل، باید اعتراف کنم که Ive هرگز کتاب John Grisham را خواند که من آن را دوست نداشتم و در طول سالها خیلی از دست رفته ام. به همین ترتیب، من کتاب را بر روی این یکی باز کردم (که روی Kindle روشن شد) که به طور کامل انتظار داشت کاملا راضی باشد - و من نا امید نشده بودم. داستان متشکل از یک وکیل سیاه پوست به نام Malcomb Bannister از وینچستر، ویرجینیا - یک شهر دوست داشتنی شوهر من و من در سراسر سفر و سفرهای زیادی به بانک های خارجی کارولینای شمالی سفر کرده ام و به دوستانم در بخش دورتر از ویرجینیا روستایی رفته ام. مشکل این است که Bannister دیگر در وینچستر نیست - و نه او یک وکیل است. او متهم به جرایم سفید یقه شده است که اصرار می ورزد که وی در فدرال مریلند در فورتسبورگ، مریلند، جایی که پنج سال اول حکم ده ساله را به عهده دارد، مرتکب نشده است. مطمئنا همسرش، که ظاهرا از مرد جدا شده است، خسته شده است، مدتهاست که از او جدا شده، پسرش را گرفته و مجددا ازدواج کرده است. در طی دوره زندان او، بنیصدر از تخصص قانونی خود برای کمک به تعداد زیادی از زندانیان استفاده کرده است آنها سعی می کنند هر زاویه ای را در کتاب بگذارند در حالی که وجود دارد، یک قاضی فدرال فعال و همراه همسرش وحشیانه کشته می شود؛ از آنجا که تنها چهار قاضی فعال در تاریخ کشور ما کشته شده اند، عوامل اجرای قانون در سطح محلی، ایالتی و فدرال مشتاق به بستن پرونده هستند. از نظر پنج سال دیگر حتی در این زندان حداقل امنیت، بانیستر ذهنیت قانونی خود را به خود اختصاص می دهد و برنامه ای برای خارج شدن از زندان آزاد با شهادت در برابر یک زندانی سابق که خدمات حقوقی Bannisters را ارائه می دهد و در جلسات خود به قتل ها اعتراف کرد. در حقیقت (هشدار اسپویلر در اینجا)، طرح او کار می کند، و طرح ما باید بگویم، شروع به ضخیم شدن می کند. در بیرون به عنوان یک مرد آزاد هیچ تضمینی برای آزادی واقعی نیست، و Bannister مطمئن است که فدرال رزرو هر حرکت خود را ردیابی می کند، هرچند که او مصونیت کامل را به عهده می گیرد، اما دومین زندانی که او برای قتل محکوم کرده است. اما Bannister همچنین یک تبر دارد که به دلیل آسیبپذیری غیرقانونی به فدرال رزرو می کند و به نظر می رسد یک راکت را برای اطمینان از اینکه آخرین نفس نفس می کشد، به دست آورد. یا او دارد؟ از طریق یک حساب کاربری اول شخص از هر حرکت خود، Bannister خوانندگان را در حالی که از شهر به شهر، کشور به کشور حرکت می کند، به نمایش می گذارد و برنامه ای با دقت طراحی شده برای فریب دادن فدرال رزرو و اطمینان از آزادی کامل او را می گیرد. آیا او آن را می کشد؟ لب های من مهر و موم شده است، به غیر از آن را به عنوان یک صفحه سرگرم کننده تورنر و یکی دیگر از ضربه برای Grisham است.

مشاهده لینک اصلی
@ من حدس می زنم در شرایط مناسب، یک مرد فقط در مورد هر چیزی انجام دهد. @ مالكوم بانیستر در حال حاضر در پنجمین سال حبس خود برای ده سال زندان برای جرایم مالی است. او یک وکیل بود که در یک سوء تفاهم غلبه کرد که منجر به اعتقادات وی شد. با وجود حرفه ای بودن بی گناهی، دادستان بیش از حد مشتاق اطمینان داد که مالکوم به یک حکم کامل خدمت کند. مدت کوتاهی پس از محکومیت، او ناامید شد و همسرش او را از هم جدا کرد، دوباره ازدواج کرد و تمام تماس ها را با پسرش قطع کرد. در طول زندان او، مالکوم حقوقی قانونی خود را به عنوان یک خدمت برای زندانیان دیگرش تبدیل کرده است. او خستگی ناپذیر به نظر می رسد برای هر زاویه یا نقض حقوقی به کمک همسالان خود را کاهش جملات خود را و یا اتهامات را به طور کامل لغو. زمانی که خبر قتل یک قاضی فدرال به مالکوم رسید، تصمیم می گیرد خدمات قانونی خود را به پرونده اش تبدیل کند. یکی از زندانیانی که مالکوم به اعتراف به قتل قاضی کمک کرد. او تصمیم می گیرد از این دانش استفاده کند تا بتواند آزادی خود را از زندان آزاد کند. تنها مشکل این است که در محکوم کردن زندانی دیگر، مالکوم ایمنی شخصی خود را بر روی خط قرار می دهد. آیا زندگی ناشناس در حمایت از شهادت است که هر کدام از زندگی در سلول متفاوت است؟ آیا وجود دارد که مالکوم بتواند آزادی کامل به دست آورد؟ در طی یک مصاحبه اخیر، جان گریشام توضیح داد که چگونه او موضوعات را برای رمان هایش انتخاب می کند. او گاهی اوقات یک موضوع اجتماعی را انتخاب می کند که او می خواهد در مورد آن بنویسد و یک داستان را در اطراف آن شکل دهد. دیگر او به سادگی سعی می کند یک داستان سرگرم کننده بنویسد. Racketeer موفق به انجام هر دو. Grisham برخی از نور را به اعتقادات غیر مجاز و بی عدالتی از سیستم زندان، در حالی که ارائه هیجان انگیز سرگرم کننده است که یکی از بهترین در سال های اخیر است. تلاش ملکم برای آزادی، خوانندگان را در مسیری قرار می دهد که پیش بینی های فراوانی را دربر می گیرد و در سراسر جهان قرار دارد. Racketeer نوعی رمان است که دقیقا نشان می دهد که چرا Grisham یکی از موفق ترین نویسندگان امروز است.

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب شیاد


 کتاب بزرگ رودی دودل
 کتاب آبشار یخ
 کتاب بودنبروک ها (زوال یک خاندان)
 کتاب زوکرمن رهیده از بند
 کتاب محله ی گم شده
 کتاب آلکساندر پوشکین