کتاب شهر فرنگ

اثر گونتر گراس از انتشارات نشر چشمه - مترجم: کامران جمالی-بهترین رمان ها

کتاب «شهر فرنگ» نوشته‌ی «گونتر گراس» نویسنده‌ی تاثیرگذار آلمانی را «کامران جمالی» به فارسی برگردانده است. در توضیح پشت جلد آمده است: «گونتر گراس (۲۰۱۵-۱۹۲۷) کنار هاینریش بُل مهم‌ترین نویسنده‌ی ادبیات آلمان در سال‌های بعد از جنگ در جهان است. برنده‌ی جایزه‌ی نوبل ۱۹۹۹ و نویسنده‌ی رمان‌های درخشان "طبل حلبی" و "سال‌های سگی" در آخرین کتابش دست به اعتراف‌هایی زده که با تکنیکی خاص روایت شده‌اند." شهر فرنگ" سال ۲۰۱۰ چاپ شد و بازتاب‌های فراوانی داشت. این کتاب آخرین اثر بزرگ او بود. گراس در این کتاب تمام فرزندانش را کنار هم گرد می‌آورد و از زبان آن‌ها درباره‌ی زندگی خودش و زمانه‌اش می‌نویسد. او موضوع این رمان است و درعین‌حال راوی پنهانش. شهر فرنگ علاوه‌بر تاریخ‌نگاری خاص نویسنده از جهانی که او در آن زندگی کرده، مملو از خرده‌روایت‌های تکان‌دهنده است درباره‌ی جنگ جهانی، جنگ سرد، جادوی تصاویر و عکس‌ها و مهم‌تر از آن یک روایت منحصربه‌فرد که درش فرزندان گراس که از همسران متفاوت و مختلفش بودند دور میزی می‌نشینند و هر کدام با لحن خود از درک پدر نویسنده‌شان می‌گویند، پدری که یکی از سیاسی‌ترین نویسند‌گان همه‌ی ادوار تاریخ ادبیات است. وقتی گراس سال ۲۰۱۵ از دنیا رفت بسیاری از نشریات معتبر جهان تیتری ساده زدند: "پایان غول"... شهر فرنگ وصیت‌نامه‌ی باشکوه گونتر گراس است.» در بخشی از داستان می‌خوانیم: «شروع کن پات، آخه تو از همه بزرگ‌تری. ده دقیقه‌ی تموم زودتر از جُرش اومدی. حرفی نیست. شروع با من: مدت‌ها فقط ما ۲تا بودیم. به نظر من ۴تا بس بود. آخه کی از ما پرسید که حوصله‌ی بیشتر از ۲تا یا ۳تا یا حداکثر ۴تا را داریم؟ هر کدوم از ما ۲تام بعضی وقتا اون یکی رو زیادی می‌دیدیم. و تو لارا! تو بزرگ‌تر که شدی هیچی جز یک سگ کوچولو نمی‌خواستی، توام لابد دختر که از آب دراومدی، بدت نمی‌اومد آخری باشی.»


خرید کتاب شهر فرنگ
جستجوی کتاب شهر فرنگ در گودریدز

معرفی کتاب شهر فرنگ از نگاه کاربران
یک کتاب ترجمه شده بود و من واقعا نمی دانستم که چه کسی روایت می کند یا چه قصه ای است. من آن را بهتر در زبان مادری فرض می کنم. این تئوری بسیار عالی بود، دوربینی که گذشته و آینده را نشان می دهد، نه فقط لحظات لحظه ای را جذب می کند. تقریبا مثل عکس جادوگر. شیرین سی

مشاهده لینک اصلی
واقعا یک کتاب فوق العاده با هیچ کشوری نیست. عناصر جالبی از رئالیسم جادویی و افکار در مورد خلع سلاح آلمان پس از جنگ وجود دارد، اما شخصیت ها صدایی ندارند و من مطمئن نیستم که این تمرین در خودکشی کامل باشد.

مشاهده لینک اصلی
وای. بهتر است زمان بیشتری را برای مطالعه Gunter Grass پیدا کنید. این رمان کوتاه فوق العاده بود در توضیح عشق، از دست دادن، محاکمه و مصیبت های یک گروه بزرگ از خواهر و برادر که پدرش یک نویسنده مشهور است.

مشاهده لینک اصلی
چه می توانم بگویم. ای ایده من از نابغه ادبی. اگر چه این قوی ترین اثبات نیست. بیشتر کتاب (باریک) طول می کشد تا نتیجه گیری شود: آه، دوباره آن را انجام دادم. این امر به یک مترجم قوی تر کمک می کرد.

مشاهده لینک اصلی
این دارای همه نشانه های یک کتاب علف های زیستی است - ترکیبی از واقعی و فوق العاده، حرکت در اطراف در زمان و غیره گفت: از نظر هشت childrennot بهترین کتاب او، اما همه جالب جالب

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب شهر فرنگ


 کتاب برف
 کتاب دن کامیلو و شیطان
 کتاب شیدایی لل. و. اشتاین
 کتاب خانم زایدنمان زیبا
 کتاب کشور آخرین ها
 کتاب همزاد