معرفی کتاب حضرت والا

اثر نجیب محفوظ از انتشارات بنگاه ترجمه و نشر کتاب پارسه - مترجم: کریم پور زبید-بهترین رمان ها

«حضرت والا» داستان کارمندی است که وقتی برای اولین بار پایش به اتاق یکی از مدیرکل‌ها باز می‌شود، تشریفات و مناسبات اداری او را مسحور می‌کند و با خودش عهد می‌بندد که روزی میز ریاست را از آن خود کند.

«حضرت والا» روایتِ این طی طریق است که توسط عثمان بیومی شخص اول داستان، انجام می‌شود تا به تدریج مدارج ترقی را طی کند و در این راه خیلی چیزها را از دست می‌دهد. این رمان دیدگاه نجیب محفوظ را در مورد زندگی آشکار می‌کند. مردی که به قلبش خیانت و به عشق پشت کرد تا پله‌های ترقی را بالا رود و…


خرید کتاب حضرت والا
جستجوی کتاب حضرت والا در گودریدز

معرفی کتاب حضرت والا از نگاه کاربران
نویس نگار مصر، نقیب ماهفوز، برنده جایزه صلح است، که مشهورترین کارش به نام سه گانه قاهره است: کاخ قصر / کاخ خیابان هوس / قند. سرپرست عزیز، مطالعه شخصیت شگفت انگیز او در مورد مردی است که جاه طلبی را در مقابل مردم یا منافع شخصی قرار می دهد. عثمان بیومی، یک مرد فقیر که هیچ خانواده ای زندگی نمی کند، شروع به کار به عنوان یک مدرک درجه هشتم در اتاق پست می کند. او اهداف بلندپروازانه ای برای تبدیل شدن به مدیر کل داشت. او با در نظر گرفتن کلاس های آموزشی، کار اضافی در ساعت، تسلط بر ترجمه و بوسیدن به افرادی که در موقعیت های بالاتر هستند، درجه بالاتر بوروکراسی را با تقریبا مذهبی بالا می برد. هوش او، اخلاق کاری و افسون او را به سمت نردبان ارتقا می دهد. طی دوران حرفه او، عثمان دو بار از زنانی که دوست دارند ازدواج می کند، زیرا او می خواهد یک همسر با پیشینه ای مفید داشته باشد که ممکن است به او در موقعیت عالیتری برسد کار او برای هر کسی که بخواهد دوستش داشته باشد، وقت نگذارد و تمام پولش را صرفه جویی کند. زندگی Othmans در اطراف خود جاه طلبی متمرکز است، و او شانس خود را برای عشق واقعی و یک خانواده می دهد. او واقعا از سفر زندگی لذت نمی برد، زیرا لذت بردن از موفقیت فقط در هر زمانی که او موقعیت بیشتری را به دست می آورد، سریعتر می شود. عثمان یک شخصیت جالب است و من علاقه مندم او را ببینم که چگونه با افرادی که در هر دو کار در مواجهه با آنها روبرو شد در محله اش من بین احساس همدلی برای عثمان و خواندن چیزی در او را به او بیدار کرد تا زندگی را تغییر داد. با تشکر از هر دو دان و جیم برای قرار دادن این کتاب در رادار من.

مشاهده لینک اصلی
Ø £ Ù ... ا Ù † Ø'Ø OUSU OªUS OUSO ± Ø £ Ø ± ا Ù ... Ù ... ا USO O³OªO · Ø £ USO¹.

مشاهده لینک اصلی
یک داستان از یک مرد متعهد به - وسواس به حرکت به بالا از بوروکراسی مصر است. او از ریشه های فقیر کثیف آمد - پدرش یک راننده بچه گربه بود و در کوچه ای پر از کود حیوانی زندگی می کرد. اما او موفق به رفتن به مدرسه می شود و شروع به کار خود را از کارمند پست. او محاسبه می کند چند سال است که او را به حرکت می کند تا نمرات. او همچنان به تحصیل در رشته های پیشرفته، داوطلبان برای انجام وظایف اضافی ادامه می دهد، به سواران می پیوندد؛ او برای اولین بار در سال گذشته است و هر روز برای سالها از آن استفاده می کند. او دوست ندارد، هیچ زندگی اجتماعی. او کارمند کامل است. او حتی موضع خود را در یک دیدگاه مذهبی مشاهده می کند: \"موقعیت دولت آجری در ساختمان دولت است و دولت ظاهر روح خدا است، تجسم بر روی زمین.\" هنگامی که او در حالی که برنامه های خود را یک بلوک مانعی - یک برادرزاده بالاتر از ارتقا به جای او، اما او همچنان ادامه دارد. بنابراین او وسواس دارد که پیشرفت کند، نه یک بار، بلکه دو بار، او روابط را با زنان که دوست دارد - و او را دوست دارد --- زیرا او می داند که آنها در وضعیت اجتماعی پایین برای پیشرفت حرفه خود را پایین می اندازد. او بسیار دیر زندگی می کند و در نهایت با یک زن جوان تر از یک ازدواج مرتب سازگار می شود. و، همانطور که همه ما می دانیم که در حال آمدن است، همه چیز به خاکستر می رسد. هر کس که بوروکراسی آمریکا را می داند دقت تصویربرداری بوروکراسی مصری را پیدا خواهد کرد: ملاقات بیمار، حقوق بازنشستگی، وقت تعطیلات، دوره های تحصیلی، سیاست های اداری، پوشش جلسات عقب سربازان. من تصور میکنم که سیستم مصر براساس سیستم بوروکراتیک بریتانیا بود. نویسنده می داند از آنچه می نویسد â؟ او بوروکراتیک کل زندگی خود را در حالی که یک نویسنده پاره وقت است. با این حال، او به عنوان یک مرد کلاسیک از نامه های مصر و کسی است که رمان مدرن را به خوانندگان مصری آورده است. Mahfouz بهترین است برای او \"Trilogy قاره\" شناخته شده است. \"این یک خواندن سریع (200 صفحه) و با وجود صدای خسته از موضوع آن، بوروکراسی، بسیار جذاب است.

مشاهده لینک اصلی
... ... ... ... ... ... ... ... \"\" \"\" \"\" \"\" \"\" \"

مشاهده لینک اصلی
Ø ± Ù ... UOUSO§O © Oª O¹U \"U ‰ U، U\" OU ها Ù † Ù OO§OªOOe OμU آمریکا OO¶O¹ Ø ± Ù ... Ø ± درجه USO O¹O!

مشاهده لینک اصلی
دسته بندی های مرتبط با - کتاب حضرت والا


#جایزه نوبل ادبیات - #ادبیات داستانی - #ادبیات معاصر - #داستان درام - #ادبیات مصر - #دهه 1970 میلادی -
#انتشارات بنگاه ترجمه و نشر کتاب پارسه - #نجیب محفوظ - #کریم پور زبید
کتاب های مرتبط با - کتاب حضرت والا


 کتاب بخت پریشان
 کتاب از لنز تیره
 کتاب شیرین ترین رویاها
 کتاب شب های روشن
 کتاب درمان شوپنهاور
 کتاب آقای هنشاو عزیز